• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 17 listopada 2023 r.

• W naszej szkole rozpoczęły się przygotowania do udziału w XII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Ozdabiamy klasy, korytarze szkolne, powtarzamy tabliczkę mnożenia i przygotowujemy plakaty.

W dniu 17.11.2023r. na lekcjach matematyki uczniowie klas czwartych i piątych zaprezentują plakaty z autorskimi rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie tabliczki mnożenia, rozwiązywać będą łamigłówki matematyczne, a podczas przerw Uczniowskie Patrole sprawdzać będą znajomość tabliczki mnożenia wśród rówieśników. Punktem kulminacyjnym tego dnia będzie udział w egzaminie z tabliczki mnożenia.

Na uczniów, którzy bezbłędnie rozwiążą test, oczekują imienne certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.

„Tabliczkę mnożenia znam, więc w życiu sobie radę dam ”

Życzymy wszystkim miłej zabawy!

Organizatorzy:

I. Skomra

F. Rzepka

• "Pełna miska dla schroniska" - zachęcamy do udziału w akcji

• Od poniedziałku (06.11.23) do środy (08.11.23) w naszej szkole będziemy zbierać dary dla zwierzaków przebywających w schroniskach. Chcielibyśmy wesprzeć schroniska i pomóc ich mieszkańcom przetrwać zimę, która jest dla nich najtrudniejsza. Nie każdy psiak czy kociak ma kochającego człowieka, ciepłe legowisko i pełną miskę. Otwórzmy serca dla tych, którym się nie poszczęściło w życiu. Dary przynosimy do swoich sal klasowych tak, aby wychowawca mógł to odnotować.

Bardzo prosimy o pomoc i z góry dziękujemy w imieniu naszych braci mniejszych.