• Plan dnia

• 6.30 – 8.00 schodzenie się dzieci. Zabawy wg inwencji dzieci w kącikach tematycznych

Zabawy dowolne wg. zainteresowań dzieci swobodne realizowanie pomysłów przy niewielkim udziale nauczyciela. Konsultacje indywidualne z rodzicami.

Ćwiczenia poranne: praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulującym i wychowawczym. Gry dydaktyczne, czytanie literatury dziecięcej, prace porządkowe. Konsultacje indywidualne z rodzicami.

8.00 – 8.30 zabawy integracyjne

Zabawy ruchowe ze śpiewem z elementami tańca. Indywidualne zajęcia specjalistyczne wg potrzeb rozwojowych dzieci (zabawy logopedyczne,              z psychologiem, neurologopedą,  indywidualne zabawy z zakresu Integracji Sensorycznej, manualne), inne zajęcia dodatkowe.

8.30 – 9.00 śniadanie, czynności samoobsługowe i higieniczne przed i po posiłku
          Przygotowanie do śniadania, kulturalne spożywanie posiłków, śniadanie.

9.00 – 11.30 zajęcia edukacyjno–wychowawcze

Zabawy dydaktyczne prowadzone z całą grupą na podstawie programu nauczania w przedszkolu; poznawcze, w zakresie rozwijania komunikacji werbalnej; rozwijanie myślenia, pojęć matematycznych; ruchowe; tematyczne; zabawy z językiem angielskim; gimnastyka korekcyjna, pobyt na świeżym powietrzu; imprezy okolicznościowe; zajęcia dodatkowe ze specjalistami        wg potrzeb.

11.30 – 12.00 obiad, czynności samoobsługowe i higieniczne przed

i po posiłku

Wdrażanie do zdrowego odżywiania siękulturalnego zachowania przy stole.

12.30 – 14.00 zajęcia relaksacyjne.
          Grupa I  -   odpoczynek poobiedni, leżakowanie
          Grupa II -  zabawy z zakresu bajkoterapii, muzykoterapii, arteterapii, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, terapia logopedyczna, zabawy na powietrzu.

14.00 – 14.30 podwieczorek, czynności samoobsługowe i higieniczne przed             i po posiłku

14.30 – 16.30 zabawy integracyjne, ruchowe, z zakresu Integracji Sensorycznej, zajęcia o charakterze wychowawczym

Zabawy konstrukcyjne, plastyczno- techniczne, zabawy na powietrzu.

Prace porządkowe. Konsultacje indywidualne z rodzicami.