• Przerwa śródlekcyjna w klasie 1b

• Zapraszamy do obejrzenia filmu, który prezentuje szkolną aktywność fizyczną podejmowaną w trakcie lekcji przez klasę 1b naszej szkoły.

Właściwie zorganizowany czas lekcyjny, to nie tylko nauczanie. Ważnym elementem procesu dydaktycznego jest moment przerwy podczas zajęć. Wtedy zmęczenie, które występuje, eliminujemy poprzez aktywność fizyczną. Takie działanie ma dodatni wpływ ma przyswajanie wiedzy, zdolności intelektualne oraz koncentrację uwagi.

Pomysł i wykonanie: Magdalena Miłosz i Karolina Sikorska

• FESTYN RODZINNY W MP1

• Przygotujmy wspólnie niezapomnianą imprezę! Dołączycie do naszych przygotowań?

Więcej informacji poniżej.

Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać u wychowawców grup.

Pomożecie? Sprawmy, aby ten dzień był wyjątkowy i pełen atrakcji!

• Zebrania informacyjne dla rodziców odbędą się zgodnie z poniższym planem:

1) 16 maja godzina 17:00 klasy 1-3 (rodzice uczniów klas trzecich rozpoczynają spotkaniem ogólnym z dyrekcją MSP6 w świetlicy szkolnej);

2) 17 maja godzina 17:00 klasy 4-8 (rodzice uczniów klas ósmych zapoznają się z ofertą szkół ponadpodstawowych i rozpoczynają spotkaniem ogólnym z dyrektorem Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w świetlicy szkolnej).

• Jesteśmy punktem zbiórki Skupu Kultury

• W dniach 08.05 - 31.05. przeprowadzamy zbiórkę dzieł kultury: książki, płyty CD, winyle, filmy DVD, gry planszowe czy puzzle (mogą to być rzeczy używane).

18 czerwca w Alei Przyjaźni w Gliwicach odbędzie się Wielki Finał Skupu Kultury. Będzie można zabrać ze sobą wybrane dzieła kultury i przekazać do puszki dowolną darowiznę na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód.

To już dziewiąta edycja największego kiermaszu kulturalnego w regionie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.