• Lekcja zoologii z panem Pająkiem

• 10.04.2024 19:08
      • Czy wiecie jak wygląda tenrek mniejszy albo pędzlogon? Nasi uczniowie już wiedzą. Poznali je osobiście, dzięki żywej lekcji zoologii, jaką przeprowadził w naszej szkole pan Andrzej Pająk 4 i 5 kwietnia.

• Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji na temat ssaków a szczególnie gryzoni i ssaków owadożernych, bo to one były tematem spotkania. Pan Pająk przywiózł do nas kilka gatunków ssaków, opowiedział o ich potrzebach, zwyczajach, przybliżył problem ochrony środowiska. Sporym zaskoczeniem były informacje o zmianach w systematyce i nazwach gatunkowych jakie wprowadzono. To dzięki nim właśnie, świnka morska stała się kawią domową a chomik Roborowskiego chomicznikiem malutkim. To była ogromna porcja wiedzy a przy okazji uczniowie dowiedzieli się co to pasja i odpowiedzialność. Pan Andrzej podkreślał jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią zwierzęta i z jakim szacunkiem i troską należy je traktować.

Nie bez znaczenia pozostaje aspekt wychowawczy, jaki niosą zwierzęta i opieka nad nimi.

Nasze spotkanie zoologiczne zbiegło się z Dniem Zwierząt Bezdomnych, który obchodzimy właśnie 4 kwietnia, a zatem temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami nabrał szczególnego znaczenia❤️