• Erasmus+ MythEUROlogy - Mity w naszej szkole

• MythEUROlogy” to międzynarodowy projekt Erasmus+, który promuje:wdrażanie nowoczesnych strategii nauczania w terenie. Naszym celem jest zapewnienie naszym uczniom możliwości poznawania kultury lokalnej, narracji ludowej i mitologii. Chcemy, aby uczniowie kojarzyli mity i legendy z wyzwaniami historycznej przeszłości i teraźniejszości w kontekście rozwiązywania problemów.

Uczniowie i nauczyciele MSP nr 6 w Knurowie realizują projekt edukacyjny pt. „Mity w naszej szkole jako wspólna wartość europejskiego dziedzictwa kulturowego” od września 2020 r.. W ramach międzynarodowego programu Erasmus + współpracują ze szkołami z Bułgarii, Cypru, Grecji, Rumunii oraz Włoch.

Przez cały zeszły rok szkolny uczniowie pracowali zdalnie i realizowali zadania, w tym zredagowanie wspólnej książki z legendami i mitami z wszystkich krajów oraz łączyli się online ze swoimi rówieśnikami z krajów partnerskich.

Największą atrakcją dla uczniów były wyjazdy do szkół partnerskich. Do tej pory udało się odwiedzić Sofię w Bułgarii oraz Pafos na Cyprze. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję poznać historię i zwyczaje odwiedzanych państw, ich legendy i mity jak również uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i artystycznych.

Dotychczasowa dwuletnia współpraca zaowocowała nie tylko rozwojem wiedzy na temat mitów i legend, podnoszeniem umiejętności językowych uczniów ale przede wszystkim był to czas nawiązywania nowych znajomości, nauki tolerancji i otwartości na różnice społeczno- kulturowe.