List Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów
- 14.03.2022
W piątek, 11 marca br. minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował list do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów w związku z wojną na terytorium Ukrainy i przyjmowaniem uczniów ukraińskich do polskich szkół.
List_Ministra_Edukacji_i_Nauki_dotyczacy_sytuacji_w_Ukrainie.pdf
Informacja dla rodziców kandydatów do klasy pierwszej
- 07.03.2022
Szanowni Rodzice kandydatów do klas pierwszych
w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 w Knurowie
Tegoroczny nabór do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Knurowie odbędzie się za pomocą programu elektronicznego firmy VULCAN, który zostanie uruchomiony dla rodziców 14.03.2022 r. o godz.8:00.
Adres strony programu do naboru kandydatów do klas pierwszych w Gminie Knurów:
www.knurow.podstawowe.vnabor.pl
Program intuicyjnie przeprowadzi Państwa przez proces rekrutacji dziecka do szkoły, aby się zalogować należy wpisać nr PESEL dziecka.
W programie znajdziecie Państwo ofertę MSP6, wypełnicie elektronicznie zgłoszenie lub wniosek. Zgłoszenie wypełnia rodzic, którego dziecko mieszka w obwodzie szkoły, zaś wniosek – rodzic, którego dziecko mieszka poza obwodem szkoły. Zgłoszenie lub wniosek należy wydrukować, podpisać (oboje rodziców) następnie dołączyć wymagane zaświadczenia i donieść do sekretariatu w MSP6.
Rodzice posiadający podpis elektroniczny lub profil zaufany mogą potwierdzić zdalnie złożenie zgłoszenia lub wniosku.
Z wyrazami szacunku Barbara Hankus
Dyrektor ZSP3 w Knurowie
Pomoc Ukrainie w Gminie Knurów
- 04.03.2022
Osoby przybywające z Ukrainy lub sprawujące opiekę nad uchodźcami mogą skorzystać z informacji o sposobach postępowania i załatwiania spraw w naszej Gminie pod adresem:
https://www.knurow.pl/main/pomoc-ukrainie- Punkt Informacyjny Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego czynny jest w godzinach 7:00 - 22:00: tel.: 721 611 859 (informacja: gdzie i co załatwić).
- Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego: tel. 32/339-23-04, 32/339-23-05 (informacja: jak załatwić).
Stanowisko Rady Dzieci i Młodzieży RP w sprawie wojny w Ukrainie
- 02.03.2022
Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki wystosowała apel o wsparcie uchodźców z Ukrainy. Członkowie Rady poprosili uczniów o włączanie się w zbiórki darów i wolontariat, a także korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji. Pełną treść wystąpienia RDiM przekazujemy w załączeniu: http://www.gov.pl/edukacja-i-nauka/posiedzenie-rady-dzieci-i-mlodziezy-vi-kadencji.
Uczniowie MSP6 oraz wychowankowie MP1 włączyli się w zbiórkę prowadzoną na terenie naszego miasta przez PCK Oddział Rejonowy w Knurowie. Koordynatorami zbiórki w ZSP3 są opiekunki szkolnego Klubu Wolontariusza oraz szkolnego koła PCK – panie Urszula Pogocka oraz Justyna Kwaśniok.
Akcja pomocy dla Ukrainy
- 28.02.2022
Nasza szkoła nie pozostaje obojętna wobec tego, co dzieje się w Ukrainie. Jest to dramat ludzi, ale i zwierząt. Chcemy przyłączyć się do akcji pomocy.
W związku z tym od jutra, tj. 1 marca do końca tygodnia będziemy zbierać:
- bandaże, plastry i inne materiały opatrunkowe
- środki higieny osobistej (np. podpaski)
- pampersy
- mleko i kaszki dla niemowląt
Dla zwierząt prosimy o:
- karmę
- legowiska
- koce
- miski
- transportery
Przy wejściu do szkoły i przedszkola będą pojemniki na dary.
Bardzo liczymy na Wasze wsparcie, za co z góry DZIĘKUJEMY!
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023
- 26.01.2022
Tegoroczny nabór do Miejskiego Przedszkola nr 1 zostanie uruchomiony dla rodziców 01.03.2022 r. o godz. 8:00.
Adres strony programu do naboru dzieci do przedszkoli w Gminie Knurów: www.knurow.przedszkola.vnabor.pl
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie Państwo tutaj.
Rekrutacja do klas pierwszych 2022/2023
- 31.01.2022
Szanowni Rodzice, prosimy zapoznać się z dokumentami:
Prosimy o zapoznanie się w szczególności z uchwałą, która zmieniła dotychczas obowiązujące kryteria rekrutacji. W tym roku rekrutacja odbywać się będzie za pośrednictwem programu VULCAN, o szczegółach będziemy powiadamiać w późniejszym terminie.
Nauka zdalna dla klas 5-8
- 26.01.2022
Informuję, że od 27 stycznia do 27 lutego w klasach 5-8 obowiązuje nauczanie zdalne według wcześniejszych zasad zawartych w regulaminie zdalnego nauczania w MSP6.
Klasy 1-4 uczą się stacjonarnie w reżimie sanitarnym tzn. przebywają w salach lekcyjnych, a nauczyciele regulują wyjście na przerwę. Świetlica pracuje zgodnie z dotychczasowym planem. Obiady są wydawane dla uczniów klas 1-4.
Ogranicza się wejście osób trzecich na teren szkoły w trakcie zajęć. W budynku MSP6 obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni wspólnej tzn. w szatni, na korytarzu, w bibliotece.
Barbara Hankus
dyrektor ZSP3
Podstawa prawna:
Zebrania z rodzicami
- 12.01.2022
Zapraszamy na zebrania z rodzicami podsumowujące naukę uczniów w I półroczu roku szkolnego, które odbędą się o godz. 17:00 zgodnie z poniższym harmonogramem:
- 18 stycznia - klasy 1-3 oraz klasa 7a;
- 19 stycznia - klasy 4-5;
- 20 stycznia - klasy 6-8.
Istnieje możliwość zmiany terminu spotkania przez wychowawcę po wcześniejszym poinformowaniu rodziców. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: maseczka, dystans, dezynfekcja.
Barbara Hankus
dyrektor ZSP3
Powrót do nauki stacjonarnej
- 07.01.2022
Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele
10 stycznia 2022 r. uczniowie MSP6 wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w naszej szkole odbywać się będzie zgodnie z dotychczasowym planem zajęć w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r
Przypominamy, że nadal obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeni wspólnej (korytarz, szatnia, biblioteka), zachowanie dystansu, dezynfekcja i częste mycie rąk, ograniczenie wstępu osób trzecich na teren szkoły w trakcie zajęć lekcyjnych, przebywanie uczniów w tzw. „bańkach klasowych” w celu ograniczenia przemieszczania się na terenie szkoły, zatrzymanie dziecka z objawami przeziębienia w domu, szybki kontakt telefoniczny z rodzicami w razie pogorszenia samopoczucia ucznia w szkole.
Nasze działania i zachowanie zasad mają wpływ na bezpieczeństwo nauczania i pracy w trybie stacjonarnym, zadbajmy o nie wspólnie, aby zachować jak najdłużej ciągłość nauki.
Z wyrazami szacunku
Barbara Hankus
Dyrektor ZSP3
Życzenia
- 23.12.2021
Do życzeń załączamy jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Knurowie. Uczniów przygotowały panie Magdalena Miłosz i Elżbieta Płonka.
Scenariusz - p. Małgorzata Szkoda
Nagranie - p. Alicja Modliszewska
Od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach w systemie zdalnym
- 15.12.2021
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły. To rozwiązanie zapewni dzieciom i uczniom niepełnosprawnym objętym kształceniem specjalnym wsparcie w procesie edukacji oraz ciągłość oddziaływań rewalidacyjnych i terapeutycznych.
Możliwość prowadzenia zajęć świetlicowych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Placówki, których nie dotyczy ograniczenie pracy stacjonarnej
Bez zmian, w określonym reżimie sanitarnym, pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego. W sposób stacjonarny funkcjonują również młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze i poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Praca stacjonarna tych jednostek wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kształcenia specjalnego, w tym realizacji zajęć rewalidacyjnych, resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i uczniem.
Zajęcia rewalidacyjne, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie we wszystkich jednostkach systemu oświaty niezależnie od ograniczenia ich funkcjonowania. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli i specjalistów w procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.
Konsultacje w szkołach dla uczniów przygotowujących się do egzaminów
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty i maturalnego. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
Zajęcia wspomagające
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające. Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Przerwa świąteczna bez zmian
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw
Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat
- 15.12.2021
Rozpoczynają się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Proces szczepień został uruchomiony po pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które świadczą o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Szczepienia dzieci w grupie 5-11 lat
Rozpoczynają się szczepienia dzieci w grupie 5-11 lat. Skierowania są wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia 2021 r. z chwilą ukończenia przez dziecko 5. roku życia.
Szczepienie będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami.
O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat i 12-15 lat każdorazowo decyduje lekarz
Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia .
Materiały informacyjne dotyczące szczepień
Szkoła i przedszkole mają obowiązek kształtować świadomość prozdrowotną dzieci i uczniów także w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz odporność zbiorową. Włączając się w działania informacyjne, nauczyciele podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć wychowawczych mogą korzystać m.in. z materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Są wśród nich także scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych. Wszystkie materiały można znaleźć na stronie.
W przygotowywaniu są także materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które wkrótce zostaną im przekazane. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.
Informacje świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych można znaleźć również we wspólnym liście Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej z informacjami na temat szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można uzyskać także:
- na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
- na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie,
- na profilu #SzczepimySię,
- pod numerem infolinii 989.
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
- 02.12.2021
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
List w sprawie szczepień przeciw COVID-19 wśród dzieci w wieku 5-11 lat
Ministrowie Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski poinformowali rodziców i opiekunów o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA) w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podkreślili, że rekomendacja opiera się na udowodnionych danych naukowych świadczących o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki. Wskazali również, że Polska miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w tej grupie wiekowej.
– Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat – wskazują ministrowie Przemysław Czarnek oraz Adam Niedzielski we wspólnym liście.
Szefowie resortów zdrowia oraz edukacji i nauki podkreślają, że celem wspólnego listu jest przekazanie rodzicom i opiekunom sprawdzonych informacji dotyczących szczepień: – Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Minister Zdrowia oraz Minister Edukacji i Nauki zwracają również uwagę na korzyści związane z podaniem szczepionki. – Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19 – piszą Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski.
List został wysłany do szkół przez System Informacji Oświatowej. Za pośrednictwem dyrektorów trafi do rodziców i opiekunów.
Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania szczepionki
Ważnym aspektem wspólnego listu jest podkreślenie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania szczepionek wśród dzieci w wieku 5-11 lat. Z badań przedstawionych przez producenta wynika, że niepożądane odczyny poszczepienne występowały bardzo rzadko i miały łagodny charakter. Skuteczność szczepień dzieci była natomiast wyższa niż w przypadku osób dorosłych i wyniosła aż 90,7 proc.
W badaniu klinicznym wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie.
Zachorowania na COVID-19 wśród dzieci i młodzieży
Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg.
Materiały
Konkurs dla przedszkolaków z MP1
- 25.11.2021
Kondolencje
- 30.10.2021
Świętujemy 50-lecie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6
- 15.10.2021
O naszej szkole można by mówić wiele i długo. Na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama - jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia. Zapraszamy do obejrzenia scenki ukazującej, że mimo upływu lat, mimo zmian kadrowych a nawet przeniesienia szkoły do innego budynku, pewne schematy i wartości nie przemijają.
„Wehikuł czasu”
scenariusz i reżyseria – Dagmara Mokrzycka-Filipowicz
montaż - Katarzyna Sołtysik-Andrysiak
aktorki: Olga Kądziela, Maj Pielech, Maja Sikorska, Wiktoria Zajdowicz – uczennice kl. 5B
Zaproszenie na obchody Jubileuszu 50-lecia MSP6
- 12.10.2021
Z okazji Jubileuszu 50-lecia MSP6 dzień 15.10. tj. piątek jest dniem opiekuńczym, w którym nie ma zajęć dydaktycznych. Z tej okazji serdecznie zapraszam całą społeczność szkolną na uroczystą Mszę Św., która odbędzie się w tym dniu o godzinie 9:30 w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie reprezentantów poszczególnych klas oraz wszystkich pracowników - na akademię z okazji Święta Szkoły o godz. 11:00 do sali gimnastycznej.
Klasy 1-4 przychodzą 15.10 do szkoły na godzinę 8:55, razem z wychowawcami udadzą się do kościoła i w ten sam sposób wrócą po mszy do szkoły, po czym rozejdą się do domów.
Klasy 5-8 spotykają się z wychowawcami pod kościołem o godzinie 9:15 i po Mszy św. wracają do domów.
Rodzice uczniów klas 1-3 potrzebujący opieki świetlicowej dla dzieci 15.10. powinni zgłosić ten fakt opiekunowi świetlicy. W tym dniu nie będą wydawane obiady.
Barbara Hankus
dyrektor ZSP3 w Knurowie
Zaproszenie na PASOWANIE NA UCZNIA
- 23.09.2021
Poradnik dla rodziców pt. „Dzieci w wirtualnej sieci”
- 18.09.2021
Z wielu badań wiemy, jak duże spustoszenie w psychice i rozwoju emocjonalnym dzieci powoduje nieograniczony dostęp do Internetu i świata wirtualnego za pośrednictwem smartfonów, tabletów i komputerów, które są tak popularnym prezentem. Rodzice i krewni są często nieświadomi tych zagrożeń. Urządzenia te, wprowadzone w świat dziecka bez zasad i wsparcia ze strony dorosłych – otwierają dzieciom dostęp do świata pełnego chamstwa, hazardu, gier komputerowych, pornografii, przemocy i kolejnych uzależnień dewastujących nieodwracalnie psychikę i mózg młodego człowieka.
Broszura „Dzieci w wirtualnej sieci”, adresowana do rodziców dzieci w wieku 7-9 lat, ukazuje wspomniane zagrożenia oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.
Jest ona szczególnie aktualna w czasie gdy dzieci mają za sobą niemal rok nauki przez Internet. Był to niestety również czas, gdy dzieci – bez kontroli rodziców – miały dostęp do szkodliwych treści znajdujących się w sieci. W konsekwencji, dzieci poprzez zetknięcie się z destrukcyjnymi treściami płynącymi z wirtualnego świata mają później olbrzymie trudności w relacjach z rodzicami czy rówieśnikami, a także doświadczają problemów z rozwojem osobowym.
Archiwum
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie